Santa Bàrbara

Santa Bàrbara
Santa Bàrbara
Santa Bàrbara
Santa Bàrbara

Santa Bàrbara és una ermita documentada al s. XIII, l’edifici actual pertany a una reforma del s. XVIII.

És d’una nau allargassada i vessant a façana. La porta és adovellada de mig punt, i destaca especialment el gran campanar d’espadanya, d’un sol ull d’arc rebaixat, que corona la façana. És un lloc de devoció local, s’hi celebra un aplec anual, i ha estat objecte d’una restauració recent. Adossada a la dreta hi ha la casa de l’ermità, també restaurada.

Info pràctica: És visitable. L’església roman tancada excepte quan s’hi celebra ofici.

Adreça: Carrer Santa Bàrbara 41

Altres punts d'intrés

Aquest lloc web utilitza "cookies" pròpies i de tercers per oferir-te un millor servei. En navegar-hi n'acceptes l'ús. Més info